Mario Kordić
Naređena evakuacija stanovništva oko deponije Uborak: Kordić tvrdi da je požar podmetnut
Zbog ponovnog aktiviranja požara na mostarskom odlagalištu otpada Uborak, koji je počeo izravno ugrožavati stambene objekte, u srijedu ujutro naređena je hitna evakuacija lokalnog stanovništva
Gradonačelnik Mostara Mario Kordić izjavio je kako postoji opravdana sumnja da je požar podmetnut, istaknuvši da su zapaljene gume.
"Ovdje ima i elemenata terorizma jer je proglašeno izvanredno stanje, a netko je namjerno podmetnuo požar. Očito je da se netko šetao i tražio lokaciju na kojoj će izazvati novi problem", oštro je poručio Kordić.
Gradonačelnik je pozvao građane da ostanu mirni, da "ne nasjedaju na političke manipulacije" te da se ujedine kako bi se što prije identificirali počinitelji.
Svi evakuirani stanovnici bit će privremeno smješteni u prihvatni centar Salakovac. Gašenje vatrene stihije trenutačno otežava najavljeni sjeverni vjetar, a sve raspoložive vatrogasne jedinice nalaze se na terenu i bore se s požarom.
Dnevnik.ba